Založ si blog

Rusko, to nie je iba politika

V poslednom čase si každý zvykol spájať Rusko s politikou.Je to zrejme jednoduchšie pre skupinu ľudí, ktorí týmto potláčajú všetko krásne, čo v Rusku je. Potláčajú veľkosť krajiny a jej nesmierne bohatstvo..

Rusko je príliš veľké ekonomicky, aby sme ho prehliadali.Zo zaujímavostí treba spomenúť, že má zo všetkých krajín na svete najviac ton vysoko obohateného uránu, má druhé najväčšie zásoby zemného plynu. Jeho potrubia na ropu a zemný plyn by mohli ovinúť Zem viac ako šesťkrát.

Rusko má 9 po sebe idúcich časových pásiem. 9 miliónov ľudí sa každým dňom prepravuje cez moskovské metro, čo je viac ako v Londýne a NY dohromady.Okrem toho je toto metro najnižšie položené na svete.Rusko obmýva až 12 morí a zaberá až 1/7 pevniny na planéte.

Bez Ruska by sme nemali ani chemickú tabuľku prvkov a napríklad ani hru tetris…..

Rusko, to sú aj krásne piesne, veľkí spisovatelia, básnici, umelci. Vlastenectvo ľudu a hrdosť na všetko národné nemá v Rusku hraníc, v tom im isto nemôžeme odoprieť prvenstvo.

Pýchou hlavného mesta je nesporne Červené námestie

 

fotomontáž autora

fotomontáž autora

 

Keď sa povie ruská zima,tak ušianka padne viac než vhod

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No a keď sme pri oblečení, pestrosť je pre nich tak typická

 

fotomontáž autora

fotomontáž autora

 

 Kto z tých, čo navštívia Rusko by nechcel tričko s významným človekom nie len pre Rusko samotné

 

fotomontáž autora

fotomontáž autora

 

tak nakoniec, dajme si tú našu

 

..no a teraz môžeme pokojne pokračovať v ceste do Moskvy…

Moja prva cesta z Washingtonu do Moskvy.

25.01.2017

Nieze by sa mi nejak chcelo,ale ked pocujem cisielko 333 male srdiecko ako tlcie pri prisahe pana Trumpa radostou a v buducnosti uprimnym priatelstvom s panom Putinom,nedal som sa dlho prehovarat a po viac »

Prvé spoločné chvíle s mojou kamarátkou na dedine.

05.10.2016

Na slovenskej dedine kde nevladnu ziadne intrigy a na prvom mieste je materialne zabezpecenie pred skutocnymi citmi,tuzby mozu mat tragicke dosledky.Este dobre, ze som sa do nej hned na prvy pohlad nezamiloval viac »

Červenú mám rád iba v mojej záhrade a to sú paradajky!

29.09.2016

Krasne visiace, ktore strazia tito vtaci a aby ste si nemysleli,tak mam aj cervene papriky Ale tie posielam sudruzke Repress na vymenu za vianocky a najlepsie od nej chutia tie s kanadskou slaninkou a viac »

Nadácia Kvapka nádeje

NADÁCIA KVAPKA NÁDEJE

21.02.2017 23:22

Nadácia založená s cieľom podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí a to predovšetkým detí postihnutých nádorovým ochorením.

Slovenský zväz telesne postihnutých, základná organizácia č. 497

21.02.2017 23:15

Združujeme 140 členov a 45 detí v našej obci občanov s telesným postihnutím a ťazkým telesným postihnutím, rodičov deti s TP a rodinných prislušníkov.

Liga za duševné zdravie

21.02.2017 23:12

Spokojnosť so životom a celková kvalita života, to všetko závisí od duševného zdravia. So zlomenou dušou sa ťažko prekonávajú prekážky!

Ruthenia ensemble

Ruthenia ensemble

21.02.2017 23:10

Ruthenia je špecifický rusínsky súbor pôsobiaci v hlavnom meste Slovenska Bratislave. Prezentuje spracovanie folklóru z autentických materiálov rusínskych obcí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 45656x
Priemerná čítanosť článkov: 1985x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy